This is an example of a HTML caption with a link.

 

PİLATES GRUP DERSLERİ

Tüm dünyada kabul görmüş fizyoterapi temelli bir rehabilitasyon yöntemidir.
Kas ve iskelet sisteminde oluşabilecek problemleri engellemek için koruyucu olarak uygulanabileceği gibi, kas ve iskelet sisteminde meydana gelen problemler (bel fıtığı, boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, skolyoz, kifoz, lordosis vb.) sonrasında doktor ve fizyoterapistlerin tedavileri ardından, tedaviyi desteklemek için egzersizlerin sürekli hale getirilmesi amacıyla da uygulanabilmektedir.
Pilates egzersizleri, her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemidir. Ayrıca pilates egzersizleri, engelli bireylere de adapte edilebilir. Böylece fiziksel ve zihinsel rahatlama, uyum ve vücut farkındalığı sağlanabilir. Hamile kadınlar da konsantrasyon ve nefes çalışmalarından programlı olarak yararlanabilirler.
Pilates 500’ e yakın kontrollü hareket içeren egzersiz yöntemi olarak dayanıklılık, esneklik, kas gelişimi ve vücudun hareket yeteneği ile vücut duruşunu geliştirmektedir. 10 seans sonunda, kendinizi iyi hissedecek, farkı hissetmeye ve vücudunuzu tanımaya başlayacaksınız. 20 seans sonunda, yeni bir vücuda sahip olmaya başlayacak, farkı görecek ve fiziksel uygunluk düzeyinizi arttıracaksınız. 30 seans sonunda, tamamen yenilenmiş bir vücuda, özellikle de sağlıklı ve sıkı karın ile sırt kaslarına sahip olacaksınız.
Pilates Mat üzerinde 45-50 dakika süren bu derste, grup sayısı maksimum 8 kişidir. Grup derslerinde hedef, kişilerin beden kalitelerini arttırmaktır. Kişiye özel değil tüm grubun katılabileceği ortak bir hareket serisi belirlenerek bir eğitmen tarafından uygulatılmaktadır.